Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

2017 m. lapkričio 1 d.

Mokate draudimo įmokas? Galvojate, kad esate saugūs? Draudimo kompaniją laikote savo partneriu? Deja, būna ir taip, kad sunkiausioje situacijoje partneris pasirodys beesąs priešininku. Kaip teigia liaudies išmintis, draugą nelaimėje pažinsi. Šią istoriją plačiau aprašo 15min.lt:

Advokatė Edita Bumblienė pasakojo, kad byla jau nagrinėjama teisme, jau buvo vienas teismo posėdis. Draudimo kompanija teigia, kad nustatė priežastinį ryšį tarp klientės prieš kelerius metus buvusios sveikatos būklės ir onkologinės ligos. Tačiau tokie teiginiai, jos teigimu, prieštarauja mokslui.
„Galima tik sarkastiškai pajuokauti: labai įdomu, kokios kvalifikacijos darbuotojai ten dirba, jeigu jie sugeba įžvelgti priežastinį ryšį tarp sveikatos būklės ir vėžio atsiradimo. Esu pati susidūrusi su onkologinėmis ligomis, ir nė vienas šioje srityje dirbantis gydytojas neatsakė į klausimą, kokios priežastys lėmė ligos atsiradimą, ypač konkrečiu atveju. Tačiau draudimo bendrovė mano sugebanti atsakyti į šį klausimą. Įdomu, ką apie tai pasakys ekspertai – byloje paprašėme padaryti medicininę ekspertizę. Kurioziška situacija“, – pasakojo E.Bumblienė.
Pasak jos, visiškai neteisinga, kada žmogus, tvarkingai mokėjęs įmokas, susirgęs iš draudimo bendrovės išgirsta, kad negaus žadėtų pinigų, nes neva neteisingai užpildė anketą apie sveikatą. Tačiau pats žmogus nėra sveikatos specialistas. Draudimo brokeris reikalingas tam, kad įvertintų sveikatos būklę ir su ja susijusias rizikas, užuot skubinęs kuo greičiau sudėti varneles ties atsakymu „Ne“ ir taip sukurtų pretekstą vėliau bendrovei atsisakyti mokėti draudimo išmoką. Tam tikrais atvejais tai gali būti palaikyta piktnaudžiavimu ar net nusikaltimu.
Taip pat advokatei nesuprantama, kodėl draudimo bendrovė taip neatsakingai elgėsi su moters privačiais duomenimis ir ligos istorija. Duomenys apie sveikatos būklę yra ypatingi asmens duomenys, jie privalo būti laikomi paslaptyje ir yra saugomi įstatymo. Už asmens duomenų atskleidimą taikoma teisinė atsakomybė. Tačiau klientės sveikatos duomenys, užfiksuoti poliklinikos ambulatorinėje kortelėje, tapo prieinami vos ne visiems bendrovės darbuotojams. Apie tai galima įtarti iš fakto, kad moteriai paskambinus į bendrovę atsiliepusi konsultantė be vargo naudojosi klientės ligos istorija, pradėjo vardinti įvairius nusiskundimus, dėl kurių ji kreipėsi į gydytojus.
Tai, kad ligos istorija, kuri poliklinikoje net pačiam pacientui neduodama į rankas, buvo atiduota visai pašaliniam žmogui, kuris ja naudojosi savo nuožiūra ir su savimi vežiojosi, yra šiurkštus įstatymo pažeidimas.

Skaitykite plačiau.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.